Menu

Livet Fællesskab


Gudstjenesteplan


Herunder kan du se oversigt for adventistkirkens gudstjenester i Danmark. Husk at vores gudstjenester er på lørdage, og i de fleste kirker samles vi til en times bibelstudium og debat inden gudstjenesten. Her kan alle deltage med synspunkter. Har du lyst til at besøge os og se, hvordan vi har det, er du meget velkommen.


Menighed
Tid
Kommentar
1/6-2024
8/6-2024
15/6-2024
22/6-2024
29/6-2024
Menighed
Webkirke.dk
Tid
00:00
Kommentar
KL. 11.00
1/6-2024
Lasse Flinker
8/6-2024
Joan Kristensen
15/6-2024
Torben Rasmussen
22/6-2024
Henrik Jørgensen
29/6-2024
Jan-Gunnar Wold
Menighed
Cafékirken
Tid
15:00
Kommentar
1/6-2024
Robert FisherFællesspisning
8/6-2024
Bøn i kirken
15/6-2024
Bøn i kirken
22/6-2024
Dåbsgudstjeneste
29/6-2024
Bøn i kirken
Menighed
Embracing
Tid
00:00
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Esbjerg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Tony ButenkoNadver
8/6-2024
Alexander Jensen
15/6-2024
Allan Jensen
22/6-2024
Alexander Jensen
29/6-2024
Flemming Risager
Menighed
FaceOut
Tid
10:30
Kommentar
1/6-2024
Michael Bidstrup
8/6-2024
Reflex bibelstudie
15/6-2024
Reflex bibelstudie
22/6-2024
Reflex bibelstudie
29/6-2024
Reflex bibelstudie
Menighed
Faxe
Tid
10:30
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
Jan-Gunnar Wold
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Fredericia
Tid
00:00
Kommentar
1/6-2024
Steen Markussen
8/6-2024
Philip Manojlovic
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
Philip Manojlovic
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Frederikshavn
Tid
15:00
Kommentar
Mødes i hjemmene
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Herning
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Jay Kryger.Temadag.
8/6-2024
Kenneth Jørgensen
15/6-2024
Ingo Rose
22/6-2024
Mats Gille
29/6-2024
Philip Manojlovic
Menighed
Holbæk
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Paul PetersenNadver
8/6-2024
Michael Anyaogu
15/6-2024
Paul Petersen
22/6-2024
Inger Kjartansdottir
29/6-2024
Paul Petersen
Menighed
Holstebro
Tid
11:15
Kommentar
1/6-2024
Matheus da Silva
8/6-2024
Ingo Rose
15/6-2024
Sven Hagen Jensen
22/6-2024
Tue Westing
29/6-2024
Matheus da Silva
Menighed
Horsens
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
Lisbeth Nielsen
8/6-2024
Lennart Christiansen
15/6-2024
Lisbeth Nielsen
22/6-2024
Sven Hagen Jensen
29/6-2024
Lisbeth Nielsen
Menighed
ICC
Tid
11:30
Kommentar
1/6-2024
Jean Melo
8/6-2024
Emmanuel Anane
15/6-2024
Inger Kjartansdottir
22/6-2024
Svetlana Ganozova
29/6-2024
Alex GalindoNadver
Menighed
Juelsminde
Tid
10:30
Kommentar
1/6-2024
Flemming Risager
8/6-2024
Til VejlefjordkirkenSpejdergudstjeneste
15/6-2024
Tue Westing
22/6-2024
Joachim Broegaard
29/6-2024
Joann Kristensen
Menighed
København
Tid
11:15
Kommentar
1/6-2024
Per Arild Struksnes
8/6-2024
Bent Olsen
15/6-2024
Alex Galindo Nadver
22/6-2024
Henrik Pedersen
29/6-2024
Per Arild Struksnes
Menighed
Køge
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Ken McRae
8/6-2024
Ove Dahl
15/6-2024
Anker Kjøller
22/6-2024
Lasse Bech
29/6-2024
Michael Bidstrup
Menighed
Lille Nørlund
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
* Webkirke
8/6-2024
Flemming PedersenNadver
15/6-2024
Thomas RasmussenFællesspisning / Dåb kl. 15:30 Vejlefjordkirken
22/6-2024
Harald Knudgaard
29/6-2024
Torben Schiermer
Menighed
Nakskov
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Nyborg
Tid
10:40
Kommentar
1/6-2024
Jens Chr. Bjørnskov
8/6-2024
Risto Paananen
15/6-2024
FamiliegudstjenesteIben og Michael Bidstrup
22/6-2024
Aage Andersen
29/6-2024
Risto Paananen
Menighed
Nykøbing F.
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Jan-Gunnar Wold
8/6-2024
Lasse Bech
15/6-2024
* Webkirke
22/6-2024
* Temadag
29/6-2024
* Specielt arr.Sommerudflugt
Menighed
Nærum
Tid
11:15
Kommentar
1/6-2024
Daniel Birch
8/6-2024
Spejdergudstjeneste
15/6-2024
Robert Fisher
22/6-2024
Maysie Keye
29/6-2024
Inger Kjartansdottir
Menighed
Næstved
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
* Lukket
8/6-2024
Jan-Gunnar Wold
15/6-2024
* Lukket
22/6-2024
Eduardo Folster
29/6-2024
* Lukket
Menighed
Odense
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
Line Nielsen
8/6-2024
Paul PetersenTemadag: Treenighed
15/6-2024
Torben Schiermer
22/6-2024
Risto Paananen
29/6-2024
Thomas Rasmussen
Menighed
Randers
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
John Pedersen
8/6-2024
Lisbeth Nielsen
15/6-2024
John Pedersen
22/6-2024
Pernille Rasmussen
29/6-2024
Niels Chr. Rasmussen
Menighed
Ringsted
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Lasse Flinker
8/6-2024
Torben Nybo
15/6-2024
René Greisen
22/6-2024
Michael BidstrupNadver
29/6-2024
Robert Fisher
Menighed
Roskilde
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
Jan-Gunnar Wold
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Rødekro
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Tue Westing
8/6-2024
Thomas MüllerDåb
15/6-2024
Harald Knudgaard
22/6-2024
Kenneth Jørgensen
29/6-2024
Andreas Falck
Menighed
Silkeborg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
John Rasmussen
8/6-2024
Arthur Hansen
15/6-2024
Mary Skovgård
22/6-2024
Spejdergudstjeneste
29/6-2024
Bjørn Ottesen
Menighed
Slagelse
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Pernille Rasmussen
8/6-2024
Alex Galindo
15/6-2024
Lasse Flinker
22/6-2024
Joel Matchett
29/6-2024
Ib Melkersen
Menighed
Svendborg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Risto Paananen
8/6-2024
Jens Chr. Bjørnskov
15/6-2024
Daniel Kipper
22/6-2024
Flemming Risager
29/6-2024
Aage Andersen
Menighed
Sønderborg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Burma SDA gruppen
8/6-2024
Bent Nielsen
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
Bent Nielsen
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Tejn
Tid
10:15
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Thisted
Tid
10:45
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Torshavn
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
* Arr. lokalt
8/6-2024
* Arr. lokalt
15/6-2024
* Arr. lokalt
22/6-2024
* Arr. lokalt
29/6-2024
* Arr. lokalt
Menighed
Vejle
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Kim Hagen Jensen
8/6-2024
Matheus da Silva
15/6-2024
René Bidstrup
22/6-2024
Daniel Kipper
29/6-2024
Sven Hagen Jensen
Menighed
Vejlefjord
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Anne-May Müller
8/6-2024
Spejdergudstjeneste
15/6-2024
Friluftsgudstjeneste
22/6-2024
Anne-May Müller og René Bidstrup
29/6-2024
René Bidstrup
Menighed
Viborg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Sven Hagen Jensen
8/6-2024
Edison Barinda
15/6-2024
Flemming Risager
22/6-2024
Julian Gudmundsson
29/6-2024
John Pedersen
Menighed
Østervrå
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Henrietta B Jørgensen
8/6-2024
Lasse Flinker
15/6-2024
Flemming Pedersen
22/6-2024
Thomas Rasmussen
29/6-2024
Erik Marcussen
Menighed
Aalborg
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Flemming Pedersen
8/6-2024
15/6-2024
Lasse Bech
22/6-2024
Flemming Pedersen
29/6-2024
Henrik Jørgensen
Menighed
Aarhus
Tid
11:00
Kommentar
1/6-2024
Bent Nielsen
8/6-2024
Sven Hagen Jensen
15/6-2024
Pernille Rasmussen
22/6-2024
John Pedersen & Matheus da Silva
29/6-2024
Bent Nielsen