Menu

Livet Fællesskab

Vis Alle
Ledelsen
Præster
Afdelingsledere
Ansatte medarbejdere
Unionsbestyrelsen

Ledelsen

Jan Nielsen

Økonomichef

+45 4558 7773

+45 2165 6061

jan.nielsen@adventist.dk

Marianne Dyrud

Næstformand og ungdomsleder

+45 4558 7772

+45 6060 7787

marianne.dyrud@adventist.dk

Thomas Müller

Unionsformand

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Præster

Allan Falk

Præst i Jerslev, Østervrå og Tórshavn

+45 2388 1380

alla.falk@adventist.dk

Anette Wulf

Præst (orlov)

+45 2623 4183

anette.wulf@adventist.dk

Anne-May Müller

Præst i Cafékirken og afdelingsleder for familie & børn

+45 4558 7789

+45 2972 9780

anne.may.muller@adventist.dk

Bent Nielsen

Præst i Sønderborg og Herning

+45 6590 2570

bent.nielsen@adventist.dk

Bjørn Ottesen

Præst (kommer tilbage til DK omkring 1. august)

Christine Vetne

Præst i Århus

+45 2235 9392

christine.vetne@adventist.dk

Eduardo Folster

Præst i Vejle

+45 2041 2431

eduardo.folster@adventist.dk

Emily (Maysie) Keye

Bibelarbejder på Vejlefjordskolen

+45 9393 9944

maysie.keye@adventist.dk

Henrik Jørgensen

Præst i Roskilde og Nakskov og leder af Korrespondanceskolen

+45 4558 7770

+45 5060 7615

henrik.jorgensen@adventist.dk

Jan-Gunnar Wold

Præst i Faxe, Næstved og Nykøbing Falster og afdelingsleder for kommunikation & medier

+45 3889 1032

+45 4092 1032

jan.wold@adventist.dk

Joan Kristensen

Præst på Vejlefjordskolen

+45 3051 0577

joan.kristensen@adventist.dk

John Pedersen

Præst i Randers

+45 4042 0348

john.pedersen@adventist.dk

Lasse Bech

Præst i Vejlefjordkirken og afdelingsleder for religionsfrihed

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Lisbeth Nielsen

Præst i Silkeborg & Lille Nørlund og afdelingsleder for Women's Ministry

+45 5126 0224

lisbeth.nielsen@adventist.dk

Matheus da Silva

Præst i Nyborg, Odense og Svendborg

+45 5060 4841

matheus.silva@adventist.dk

Michael Bidstrup

Præst i Nærum og Tejn

+45 2927 7738

michael.bidstrup@adventist.dk

Paul Petersen

Præst i København og Holbæk

+45 6170 7279

paul.petersen@adventist.dk

Rebecca Pedersen

Præst for FaceOut i Haslev

+45 2934 6510

rebecca.pedersen@adventist.dk

Reimar Vetne

Præst i Aarhus og Aalborg

+45 2235 9576

reimar.vetne@adventist.dk

René Bidstrup

Præst i Køge & Ringsted

+45 3070 9905

rene.bidstrup@adventist.dk

Robert Fisher

Præst i International Church Copenhagen og Cafékirken

+45 2172 0552

robert.fisher@adventist.dk

Robert Svendsen

Præst i Fredericia

+45 2371 6908

robert.svendsen@adventist.dk

Roland Laibjørn

Præst i Dronninglund & Frederikshavn

+45 2178 6940

roland.laibjorn@adventist.dk

Sven Hagen Jensen

Præst i Holstebro og Viborg

+45 5130 3633

sven.hagen.jensen@adventist.dk

Thomas Müller

Unionsformand

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Thomas Rasmussen

(Orlov indtil 1. august)

Tony Butenko

Præst i Esbjerg, Ribe og Rødekro

+45 2214 7711

tony.butenko@adventist.dk

Tue Westing

Præst i Horsens og Juelsminde

+45 2443 6768

tue.westing@adventist.dk

Afdelingsledere

Anne-May Müller

Præst i Cafékirken og afdelingsleder for familie & børn

+45 4558 7789

+45 2972 9780

anne.may.muller@adventist.dk

Bjørn Espen Holtse

Afdelingsleder for TEEN

+45 4558 7787

+45 2986 6829

bjornespen.holtse@adventist.dk

Henrik Jørgensen

Præst i Roskilde og Nakskov og leder af Korrespondanceskolen

+45 4558 7770

+45 5060 7615

henrik.jorgensen@adventist.dk

Jan Nielsen

Økonomichef

+45 4558 7773

+45 2165 6061

jan.nielsen@adventist.dk

Jan-Gunnar Wold

Præst i Faxe, Næstved og Nykøbing Falster og afdelingsleder for kommunikation & medier

+45 3889 1032

+45 4092 1032

jan.wold@adventist.dk

Lasse Bech

Præst i Vejlefjordkirken og afdelingsleder for religionsfrihed

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Lisbeth Nielsen

Præst i Silkeborg & Lille Nørlund og afdelingsleder for Women's Ministry

+45 5126 0224

lisbeth.nielsen@adventist.dk

Mads Kivikoski

Korpschef Øst (deltid)

+45 4558 7788

+45 5136 0405

mads@adventistspejder.dk

Marianne Dyrud

Næstformand og ungdomsleder

+45 4558 7772

+45 6060 7787

marianne.dyrud@adventist.dk

Thomas Müller

Unionsformand

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Ansatte medarbejdere

Alison Jensen

Bogholder

+45 4558 7784

alison.jensen@adventist.dk

Bente Skov Schledermann

Grafisk Designer (deltid)

+45 4558 7752

bente.schledermann@adventist.dk

Birgitte Bohsen

Webmaster (deltid)

birgitte.bohsen@adventist.dk

Brian Rasmussen

IT-chef

+45 4558 7750

+45 2344 0875

brian.rasmussen@adventist.dk

David Henriksen

Korpschef Vest (deltid)

+45 2611 4026

david@adventistspejder.dk

Lise Rechter

Forpligtelseserklæringer

+45 4558 7794

lise.rechter@adventist.dk

Margit Wærn

Ledelsessekretær og kontaktperson til Dansk Bogforlag

+45 4558 7792

margit.waern@adventist.dk

Margrethe Hansen

Bogholder

+45 4558 7793

margrethe.hansen@adventist.dk

Unionsbestyrelsen

Aksel Jørgensen

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 5752 8508

ajcon@c.dk

Anita Thortzen

Medlem af unionsbestyrelsen

anitaottesen@hotmail.com

Caroline Lundquist

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 2281 9301

cl@fibermail.dk

Carsten Wærn

Medlem af unionsbestyrelsen

Dorte Thyregod Svendsen

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 4010 9264

Finn Nielsen

Medlem af unionsbestyrelsen

Gitte Kjeldal

Medlem af unionsbestyrelsen

Henrik Jørgensen

Præst i Roskilde og Nakskov og leder af Korrespondanceskolen

+45 4558 7770

+45 5060 7615

henrik.jorgensen@adventist.dk

Jan Nielsen

Økonomichef

+45 4558 7773

+45 2165 6061

jan.nielsen@adventist.dk

Lasse Bech

Præst i Vejlefjordkirken og afdelingsleder for religionsfrihed

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Marianne Dyrud

Næstformand og ungdomsleder

+45 4558 7772

+45 6060 7787

marianne.dyrud@adventist.dk

Pernille Præstiin Larsen

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 2795 4190

Peter Larsen

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 4087 6799

peter@mediegruppen.net

Sabine Deleuran

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 2090 7457

sabine.deleuran@gmail.com

Thomas Müller

Unionsformand

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk