Menu

Livet Fællesskab

Vis Alle
Ledelsen
Præster i aktiv tjeneste
Afdelingsledere
Hovedkontoret
Unionsbestyrelsen
Pensionerede præster

Ledelsen

Thomas Müller

Unionsformand og præst

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Lasse Bech

Næstformand og præst

+45 4558 7772

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Kristinn Odinsson

Økonomichef

+45 4558 7773

+45 2622 2013

kristinn.odinsson@adventist.dk

Præster i aktiv tjeneste

Henrik Jørgensen

Præst og afdelingsleder

+45 4558 7770

+45 5060 7615

henrik.jorgensen@adventist.dk

Anne-May Müller

Præst og afdelingsleder

+45 4558 7789

+45 2972 9780

anne-may.muller@adventist.dk

Eduardo Folster

Præst

+45 2041 2431

eduardo.folster@adventist.dk

Lisbeth Nielsen

Præst

+45 5126 0224

lisbeth.nielsen@adventist.dk

Allan Falk

Præst

+45 2388 1380

allan.falk@adventist.dk

Anette Wulf

Præst

+45 2623 4183

anette.wulf@adventist.dk

Matheus da Silva

Præst

+45 5060 4841

matheus.silva@adventist.dk

Michael Bidstrup

Præst

+45 2927 7738

michael.bidstrup@adventist.dk

Paul Petersen

Præst

+45 6170 7279

paul.petersen@adventist.dk

Rebecca Pedersen

Præst

+45 2934 6510

rebecca.pedersen@adventist.dk

René Bidstrup

Ungdomspræst

+45 3070 9905

rene.bidstrup@adventist.dk

Robert Fisher

Præst

+45 2172 0552

robert.fisher@adventist.dk

Roland Laibjørn

Præst

+45 2178 6940

roland.laibjorn@adventist.dk

Thomas Rasmussen

Præst

+45 5120 6990

thomas.rasmussen@adventist.dk

Tony Butenko

Præst

+45 2214 7711

tony.butenko@adventist.dk

Tue Westing

Præst

+45 2443 6768

tue.westing@adventist.dk

Jan-Gunnar Wold

Præst

+45 3889 1032

+45 4092 1032

jan.wold@adventist.dk

Bjørn Ottesen

Præst og afdelingsleder

+45 9117 7692

bjorn.ottesen@adventist.dk

Flemming Pedersen

Præst

+45 2191 5110

flemming.pedersen@adventist.dk

Christine Vetne

Præst

+45 2235 9392

christine.vetne@adventist.dk

Alex Galindo

Præst

Jadanna Lijkendijk

Præst

Nicklas Risager

Bibelarbejder

Thomas Müller

Unionsformand og præst

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Lasse Bech

Næstformand og præst

+45 4558 7772

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Afdelingsledere

Dorte Thyregod Svendsen

Leder for SABUS

+45 4010 9264

dts@sabus.dk

Henrik Jørgensen

Præst og afdelingsleder

+45 4558 7770

+45 5060 7615

henrik.jorgensen@adventist.dk

Anne-May Müller

Præst og afdelingsleder

+45 4558 7789

+45 2972 9780

anne-may.muller@adventist.dk

Bjørn Ottesen

Præst og afdelingsleder

+45 9117 7692

bjorn.ottesen@adventist.dk

Thomas Müller

Unionsformand og præst

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Lasse Bech

Næstformand og præst

+45 4558 7772

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Hovedkontoret

Alison Jensen

Bogholder

+45 4558 7784

alison.jensen@adventist.dk

Bente Skov Schledermann

Grafisk designer

+45 4558 7752

bente.schledermann@adventist.dk

Brian Rasmussen

IT-chef

+45 4558 7750

+45 2344 0875

brian.rasmussen@adventist.dk

Lise Rechter

Ass. afdelingsleder for sekretariatet

+45 4558 7794

lise.rechter@adventist.dk

Margit Wærn

Ledelsessekretær

+45 4558 7792

margit.waern@adventist.dk

Margrethe Hansen

Bogholder

+45 4558 7793

margrethe.hansen@adventist.dk

Benjamin Lundqvist

Medieassistent

+45 5381 9301

benjamin.lundqvist@adventist.dk

Line Neesgaard

Design og medieproduktion

line.neesgaard@adventist.dk

Jonas Jalving

Projektkoordinator i SABUS

+45 6128 6075

jj@sabus.dk

Linea Christiansen

"Et år for Herren" - Medieafdelingen

+45 2248 4772

linea.christiansen@adventist.dk

Mikkel Jalving

Projektkoordinator i SABUS

+45 5366 6075

mj@sabus.dk

Caroline Lundqvist

Bogholder

+45 4558 7796

caroline.lundqvist@adventist.dk

Unionsbestyrelsen

Carsten Wærn

Medlem af unionsbestyrelsen

Dorte Thyregod Svendsen

Leder for SABUS

+45 4010 9264

dts@sabus.dk

Pernille Præstiin Larsen

Medlem af unionsbestyrelsen

Sabine Deleuran

Medlem af unionsbestyrelsen

+45 2090 7457

sabine.deleuran@gmail.com

Bjørn Ottesen

Præst og afdelingsleder

+45 9117 7692

bjorn.ottesen@adventist.dk

Nelson Vuga

Medlem af unionsbestyrelsen

Kasper Struksnes

Medlem af unionsbestyrelsen

Niels Jacob Lund

Medlem af unionsbestyrelsen

Torunn Jakobsen

Medlem af unionsbestyrelsen

Sue-Ann Frederiksen

Medlem af unionsbestyrelsen

Thomas Müller

Unionsformand og præst

+45 4558 7771

+45 5131 2100

thomas.muller@adventist.dk

Lasse Bech

Næstformand og præst

+45 4558 7772

+45 2152 6789

lasse.bech@adventist.dk

Kristinn Odinsson

Økonomichef

+45 4558 7773

+45 2622 2013

kristinn.odinsson@adventist.dk

Pensionerede præster

Bent Nielsen

Pensioneret præst

+45 6590 2570

bent.nielsen@adventist.dk

John Pedersen

Pensioneret præst

+45 4042 0348

john.pedersen@adventist.dk

Paul Petersen

Præst

+45 6170 7279

paul.petersen@adventist.dk

Robert Svendsen

Pensioneret præst

+45 2371 6908

robert.svendsen@adventist.dk

Roland Laibjørn

Præst

+45 2178 6940

roland.laibjorn@adventist.dk

Sven Hagen Jensen

Pensioneret præst

+45 5130 3633

sven.hagen.jensen@adventist.dk

Tony Butenko

Præst

+45 2214 7711

tony.butenko@adventist.dk

Tue Westing

Præst

+45 2443 6768

tue.westing@adventist.dk

Carl-David Andreasen

Pensioneret præst

+45 2128 4697

carl-david.andreasen@adventist.dk

Arne Sandbeck

Pensioneret præst

ab.sandbeck@mail.dk

Richard Müller

Pensioneret præst

richard.muller@adventist.dk

Gunnar Pedersen

Pensioneret

+45 6464 2161

gunnar.pedersen@adventist.dk