Menu

Livet Fællesskab

Gudstjenesteplan

Nuværende måned   |   April måned   |   Maj måned
MenighedTid06.04.1913.04.1920.04.1927.04.19
Cafékirken15.00ReflektionenRobert FisherArr LokaltKoncert m SE Quartet
Esbjerg11.00Steen Chr. SteensenAage AndersenJiske Rose JensenTony Butenko
FaceOut10.30Kaj Bidstrup (Nadver) OBS: 14.30Reflex/BibelstudiumReflex/BibelstudiumBrunch
Faxe 10.30Kaj BidstrupJens Vesterager (ADRA)Bjørn KrøllHenning Hesselbjerg
Fredericia10.45IngenIngenIngenRobert Svendsen
Frederikshavn15.00 (Mødes i hjemmene)Roland LaibjørnArr. Lokalt
Arr. LokaltArr. Lokalt
Herning11.00Steen MarcussenArvild AndersenClaus NicolaisenAbel Struksnes
Hjørring11.00Arr. lokaltNiels Chr. RasmussenArr. lokaltFlemming Pedersen
Holbæk11.00Paul Birch PetersenStudie SabbatInger FlindtIb Melkersen
Holstebro10.45Claus NicolaisenSven Hagen JensenBirgitte RisagerErik Marcussen
Horsens10.45Tue WestingBent NielsenAage AndersenAnke Svanesøgaard
ICC11.15SpejdergudstjenesteAnne-May MüllerRobert FisherRay Patrick (Outreach)
Jerslev11.10Karsten de LangeNiels Chr. RasmussenArr. lokaltAllan Jensen
Juelsminde10.30Flemming RisagerTue WestingAtle AndersenArvild Andersen
København11.15Marius Keyn JansenPaul Birch PetersenPaul Birch PetersenKenneth Jørgensen (Temadag)
Køge11.00Egil FredheimSøren PedersenInger FlindtHanne Schantz
Lille Nørlund10.45Alexander JensenDavid RasmussenKiril PetkovSven Hagen Jensen
Nakskov10.45Birthe KendelHenrik JørgensenArr. lokaltCarl-David Andreasen
Nyborg10.40Ib MelkersenThomas MüllerMatheus Da SilvaHenrik Jensen
Nykøbing F. 11.00Martin TofterupKen McReaArr. lokaltJan-Gunnar Wold (Starter kl. 13)
Nærum11.15Marianne DyrudBjørn Espen HoltseMarianne KjøllerMichael Bidstrup
Næstved10.45Jens Chr. BjørnskovLasse FlinkerArr. LokaltJan-Gunnar Wold
Odense10.45Lillian JensenMatheus da Silva - NadverJoan KristensenMarianne Dyrud
Randers10.40Richard MüllerJohn PedersenSven Hagen JensenJohn Pedersen
Ribe10.40Tony ButenkoInge Lis AmbrosenArr. LokaltTue Westing
Ringsted11:00Bjørn KrøllJan-Gunnar WoldArr. LokaltLehnart Falk
Roskilde11.00Henrik JørgensenLea DaescuHenrik JørgensenDaniel Birch
Rødekro11.00Andreas FalckTony ButenkoAnke SvanesøgaardJens Chr. Bjørnskov
Silkeborg10.40Thomas MüllerAllan FalkArr. lokaltLisbeth Nielsen
Slagelse11.00Arr. LokaltBent OlsenArr. LokaltArr. lokalt
Svendborg11.00Matheus Da SilvaEnos HakizimanaJens Chr. BjørnskovBent Nielsen
Sønderborg11.00Bent NielsenHenrik JensenBent NielsenClaus Nicolaisen
Tejn10.45Arr. lokaltArr. lokaltArr. lokaltArr. lokalt
Thisted10.45Kenneth JørgensenFlemming Pedersen (Nadver)Merete VedelsøIngo Rose
Torshavn11.00Arr. lokaltArr. lokaltArr. lokaltArr. lokalt
Vejle11.00Eduardo FolsterTemasabbat Gitte Bahn HansenEduardo FolsterThomas Müller
Vejlefjord11.00Nordisk korfestival (start kl. 10.30)Joan KristensenTue WestingMaysie Keye (Dåb)
Viborg11.00Sven Hagen JensenBirgitte RisagerJulian GudmundssonDavid Rasmussen
Østervrå11.00Flemming PedersenAtle AndersenRoland LaibjørnMilen Pavlovic
Aalborg11.00John PedersenGunnar PedersenFlemming PedersenReimar Vetne
Aarhus11.00Anne-May MüllerAnette FalkJohn PedersenJoachim Broegaard
Aarhus CafékirkeSe FaceBook sideSe FaceBook sideSe FaceBook sideSe FaceBook side